نوجوانان سیرجانی تابستان خود را با خانه مهارت نوجوان معراج سپری کنند

خانه مهارت نوجوان وابسته به موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر برای تابستان ۱۴۰۲ برای گروه سنی ۱۳ تا ۱۹ سال برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است. سهی سینایی مسئول خانه مهارت نوجوان معراج در خصوص دوره هایی که در این خانه برگزار می‌شود گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان پیش رو به سراغ دوره های متعددی همچون دوره های مهارت آموزی ویژه نوجوانان، برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید کشوری و برگزاری اردوهای تفریحی ویژه نوجوانان رفتیم تا بتوانیم تابستانی غنی همراه با فراگیری مهارت های ضروری دوره نوجوانی برای آنها رقم بزنیم.
وی در خصوص کارگاه هایی که در خانه مهارت نوجوان برگزار می‌شود افزود: طبق نیازسنجی و بررسی مواردی که یک نوجوان باید در این دوره سنی بیاموزد به سراغ کارگاه های متعددی رفتیم. کارگاه کتاب من، کارگاه آموزش مهارت های دهگانه، کارگاه نوجوان توانمند، کارگاه نمایش خلاق نوجوان، کارگاه توانمندسازی نوجوان، کارگاه مهندسی ذهن، کارگاه ذکاوت ذهن، کارگاه فن بیان و سخنوری، کارگاه تاب آوری در بحران های زندگی، کارگاه مسیر شغلی نوجوان، کارگاه روابط هوشمندانه و کارگاه پرورش قهرمان درون از جمله کارگاه هایی هستند که با نظر کارشناسان و متخصصان این حوزه برای توانمندسازی نوجوانان سیرجانی در نظر گرفته شده است.
مسئول خانه مهارت نوجوان خاطرنشان کرد: این دوره های آموزشی با توجه به استقبال خوبی که نوجوانان نشان داده‌اند برای رده سنی ۱۳ تا ۱۹ سال با حضور جمع کثیری از اساتید برجسته بومی سیرجان که همگی دانش‌آموخته دانشگاه های معتبر کشور هستند برگزار می‌شود.
سینایی تاکید کرد: تمام تلاش ما بر این پایه استوار است که بتوانیم نوجوانانی را که در برهه حساسی از زندگی خود قرار دارند با مهارت های ضروری زندگی آشنا نماییم تا این نوجوانان بتوانند در مواجهه با چالش ها و مشکلات دوره نوجوانی با آنها مقابله کرده و برای آینده خود به فردی مستقل، توانمند و دارای مهارت حل مسئله تبدیل شوند. وی تصریح‌ کرد: کلیه نوجوانان علاقه مند به یادگیری مهارت های زندگی و پرورش توانمندی های درونی خویش می توانند با مراجعه به دفترخانه مهارت نوجوان واقع در بلوار نماز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با ثبت نام در این دوره ها از محتوای آموزنده آنها بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *