رویداد ملی کارآفرینی پته سیرجان به ایستگاه پایانی رسید

پس از حدود شش ماه فعالیت مستمر از اعلام فراخوان تا داوری آثار نخستین رویداد ملی کارآفرینی پته سیرجان گذشت و سرانجام این رویداد با تعیین برگزیدگان نهایی در مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.
آیین اختتامیه نخستین رویداد کارآفرینی ملی پته سیرجان در سالن اجتماعات مجتمع غدیر با حضور معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد و در این آیین از برگزیدگان حوزه‌های چهارگانه علمی، اقتصادی، هنری و دانش آموزی تجلیل به عمل آمد.
ایران نژاد مدیرعامل موسسه معراج اندیشه گل گهر ضمن خیرمقدم به حاضران، گزارشی از مراحل مختلف رویداد پته از اعلام فراخوان تا اختتامیه ارائه نمود و گفت: این رویداد به منظور تقویت کارآفرینی و احیا هنر پته انجام شد و جای خوشحالیست که ظرفیت توسعه به ویژه در بخش اشتغال را داشته و می‌توان روی آن کار کرد. امیدواریم آینده خوبی برای پته در بازارهای ملی و جهانی رقم بخورد.
پس از قرائت بیانیه هیئت داوران؛ جلالی معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ رویداد ملی پته سیرجان را یک رویداد فاخر خواند و گفت: وقتی از پته حرف می‌زنیم از عشق و رنگ دادن به زندگی حرف می‌زنیم. صحبت از زنان و مادران یعنی رنگ دادن به زندگی جهان امروز و قدرت جهان امروز در جهان آرایی است که به دست فرهنگ و به دست زنان رقم می‌خورد.
وی افزود: از موسسه معراج اندیشه سپاسگزارم که در یافته کار و اشتغال و تولید یعنی بهره‌وری و کار مفید و این ارزشمند و درخور تقدیر است. این نگاه ستودنی است چرا که معدن واقعی اندیشه این افراد و فکر آنهاست که برای فرهنگ اتفاق می‌افتد. ما دستبوس بخش خصوصی هستیم چرا که بخش خصوصی راهگشای اقتصاد است.
جلالی خاطرنشان کرد: عناصر نامتجانس را می‌توان با یک چسب فرهنگی به هم متصل کرد؛ کاری که موسسه معراج اندیشه در این راستا انجام داد بی‌نظیر است. رویداد ملی پته سیرجان یک کار نوین بود نه کلیشه‌ای که با همت و معرفت همراه شد.
وی بخش دانش آموزی را درخور تحسین دانست و افزود: اضافه کردن این بخش کار خوبی بود چرا که پیوند نسلی مهمترین دستاورد کار صنایع دستی است که موسسه معراج اندیشه آن را به خوبی در این رویداد انجام داد.
معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توجه ویژه موسسه معراج اندیشه به تحکیم بنیان خانواده را بسیار موثر و مفید دانست و گفت: خانواده مهم‌ترین رکن در هر هسته فرهنگی است و خرسندیم که موسسه معراج اندیشه به آن توجه ویژه نمود. گل گهر خانواده سیرجان است و میراث فرهنگی کرمان خانواده کرمان است. خانواده محل مانور اصلی ما در ابعاد فرهنگی است و مایه مسرت است که موسسه معراج اندیشه به آن می‌پردازد.
در پایان نیز از برگزیدگان هر یک از بخش‌های هنری، اقتصادی، علمی و دانش آموزی تجلیل به عمل آمد و راه اندازی باشگاه دانش آموزی پته سیرجان با امضای مسئولان مربوطه کلید خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *