Notice: Undefined index: options in /home/masirjan/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

هنرمندان تئاتر سیرجان از صدرالدین زاهد می آموزند

کارگاه آموزش عملی تئاتر با تدریس استاد صدرالدین زاهد و به همت کانون هنر موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی این موسسه، این کارگاه آموزشی طی جلسات متوالی و با حضور جمع کثیری از بازیگران عرصه تئاتر شهرستان در حال برگزاری است. زاهد در حاشیه برگزاری این کارگاه هدف اصلی از برگزاری چنین تمرین هایی را آموزش کار گروهی و تقویت زبان بدن بازیگران حوزه تئاتر عنوان کرد و گفت: در واقع در این کارگاه های آموزشی به دنبال آن هستیم که بگوییم چگونه گروه تئاتری به وجود می‌آید و چگونه خلاقیت های فردی تک تک افراد گروه در آن پرورش پیدا می کند. وی افزود: یک بازیگر باید از بدن خود شناخت کامل داشته باشد و این شناخت را در تئاتر به کار بگیرد. روش هایی که در این تمرین ها از آن ها استفاده می شود در دو دسته قابل عنوان هستند که برای شناخت ارتباطی بین اعضای بدن و کاربرد آن ها استفاده می شوند. وی شناخت ارتباط بین اعضای بدن را امری مهم در حوزه فعالیت تئاتر عنوان کرد و گفت: با انجام این حرکت های بدنی به بازیگر کمک می کنیم اعضای بدن خود را شناخته و با استفاده از آن ها ارتباط بهتری با مخاطب برقرار کند. این تمرین ها بر پایه دو محور انجام می‌شود، یکی مبنای آن بر یوگا و فیزیوتراپی (بدن درمانی) استوار است و دیگری حرکت هایی است که مبنای آن ژیمناستیک می باشد.
زاهد خاطرنشان کرد: اولین چیزی که در این دوره‌ها به بازیگر و در قالب کارهای عملی آموزش می دهیم این است که ستون فقرات یک بازیگر مهمترین و اولین رکن کاری او است. افرادی که در حوزه تئاتر فعالیت می کنند از طریق چشم با صحنه و مخاطب ارتباط برقرار می‌کنند بنابراین زیبایی بدنی یک بازیگر و انجام حرکات درست یکی از اساسی ترین ابعاد ارتباط اولیه بازیگر با تماشاگر است. وی تصریح کرد: بازیگر زمانی که روی صحنه می آید باید خود را از دنیای بیرون منفک کند و از جامعه ببرد و روی صحنه تئاتر متمرکز به فعالیت خود بشود. در واقع بازیگر باید از مشکلات زندگی روزانه خود جدا شود تا خلق اثر هنری او در یک فضای خالی ذهنی شکل بگیرد. ارتباطی که بازیگر با مخاطب می گیرد روی صحنه تئاتر بسیار مهم است و به کار او شکل، جهت و معنا می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *