به همت موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر؛

آیین رونمایی از کتاب صوتی “گلوبه باد” برگزار شد

آیین رونمایی از کتاب صوتی گلوله باد به کارگردانی میثم ملکشاهی و با حمایت موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر برگزار شد. در این مراسم از کتاب صوتی گلوله باد که داستان هایی از نویسندگان کرمانی را شامل می‌شود رونمایی و از صداپیشگان این کتاب تجلیل شد.
ملکشاهی، کارگردان این کتاب صوتی در خصوص جزئیات کار گفت: مراحل تکمیل این کار ۲/۵ سال به طول انجامید که شامل دوره های آموزشی، تمرین لهجه، ضبط در استدیو و انتشار کار بود و با همراهی مهدی بهرمند، مدیر فرهنگسرای شهرداری صورت پذیرفت.
وی هدف از تولید این کتاب را افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی و همچنین پاس داشت لهجه بومی مردم استان کرمان عنوان کرد که در زندگی مدرن امروزی در حال کمرنگ شدن بود.
عماد آبادی مسئول انتخاب داستان‌های این کتاب نیز در خصوص جزئیات کار گفت: به منظور حفظ آثار نویسندگان کرمانی، داستان هایی از هوشنگ مرادی کرمانی، محمدعلی مسعودی، رضا زنگی آبادی، مجتبی شول افشارزاده، مهرداد فروتن و منصور علیمرادی انتخاب شد و صداپیشه‌گان با تمرین مکرر سعی بر آن کردند که این داستان ها را با لهجه اصیل کرمانی اجرا نمایند. پس از اخذ مجوز این کتاب؛ ۲/۵ سال کلیه مراحل ضبط و تولید آن به طول انجامید و سرانجام مراسم رونمایی آن را شاهد هستیم.


وی هدف از تولید این کتاب صوتی را چنین عنوان کرد: ژانر کتاب صوتی مدت هاست که رونق گرفته و با اقبال عمومی روبرو شده است. بسیاری از مردم کتاب را به صورت صوتی گوش می‌کنند. تا کنون کتاب صوتی با لهجه استان کرمان نداشتیم که در نوع خود این کار یک اتفاق جدید و متفاوت است و امیدواریم که ادامه دار باشد.
رضا زنگی آبادی یکی از نویسندگان کرمانی نیز در این مراسم از محمدعلی مسعودی یاد کرد و گفت: ۵ دی ماه سالگرد درگذشت مسعودی است و رونمایی از کتاب گلوله باد که در این ایام صورت پذیرفته را به فال نیک می‌گیریم. مسعودی در رونق داستان استان کرمان خیلی موثر بود.
مجتبی شول افشارزاده از نویسندگان سیرجانی نیز گفت: خوشحالیم که صداپیشگان سیرجانی قصه هایی را که ما نوشته ایم، با کیفیت بهتری در قالب
داستان صوتی منتشر می کنند که این امر می‌تواند اتفاق خوبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *