به همت موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر؛از برگزیدگان دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی معراج تجلیل شد

آیین اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر با تجلیل از برگزیدگان این دوره از مسابقات به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی معراج اندیشه، دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی این موسسه در نیمه دوم سال جاری برگزار و طی آن بالغ بر ۱۲۰۰ نفر از فعالین قرآنی آموخته های خود را محک زدند.
امام جمعه سیرجان در آیین اختتامیه این دوره از مسابقات گفت: خداوند در سوره والعصر مومنان را به چهار دستور کاربردی ایمان، عمل صالح، سفارش به حق و سفارش به صبر توصیه می کند. اگر همه مسلمانان این دستورات را در زندگی خود اجرا کنند عاقبت به خیر می شوند. وی افزود: امروزه حق مورد هدف دشمن قرار گرفته. همانا حق؛ خدا، ائمه اطهار، اسلام ناب محمدی، ولایت مطلقه فقیه و نظام جمهوری اسلامی است. باید یکدیگر را به یاری رساندن به حق سفارش کنیم و مقاومت و استقامت را سرلوحه امور شخصی و اجتماعی خویش قرار دهیم. در زندگی فردی صبر را در انجام واجبات و ترک محرمات به کار گیریم و در ابعاد زندگی اجتماعی هم در مواجهه با فشارهای اقتصادی بایستی یکدیگر را به صبر سفارش کنیم و در مقابل مشکلات زندگی استقامت پیشه کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی خاطرنشان کرد: حضرت علی (ع) ۲۵ سال صبر و استقامت کرد برای این که بندگی خدا را به جا آورد. این چهار سفارش خداوند در شرایط فعلی جامعه باید استفاده شود برای اینکه به سعادت برسیم. وی تصریح کرد: این سختی ها و دوران تحریم تمام می شود، همانطور که سختی های هشت سال دفاع مقدس تمام شد. در دنیا ایرانی ها برای پیشرفت اهداف والای اسلام و انسانیت در خط مقدم قرار دارند و مسیر رسیدن به سعادت قطعا سخت خواهد بود. امیدوارم خداوند به همگی توفیق دهد تا عمل‌کننده به قرآن باشیم و در آخرت از شفاعت آن بهره مند گردیم.
مدیرعامل موسسه معراج اندیشه نیز در سخنان خود خطاب به نخبگان قرآنی عنوان کرد: تمامی شما نخبگان سرمایه های گرانقدر این شهر هستید و به واسطه همین نواهای قرآنی و حضور قرآن در جمع خانواده ها و به واسطه توجهات به قرآن است که برکت در جامعه توسعه می‌یابد. آموختن مهارت های قرآنی توسط نونهالان آینده دار این شهر و کشور بسیار ارزشمند است. وی افزود: در سایه سار قرآن، استعدادها پرورش پیدا می کنند و یک جامعه بزرگ شروع به جهش و بالندگی می کند و این بسیار خوب است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *