به منظور هم افزایی و چند مهارتی شدن نیروهای فرهنگی کشور؛

موسسه معراج اندیشه و دانشکده رسانه خبرگزاری فارس قرارداد همکاری امضا کردند به منظور توسعه و تحکیم  همکاری‌ها و فعالیت‌های علمی، آموزشی بین دانشکده رسانه خبرگزاری فارس و موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه گل گهر سیرجان تفاهم‌نامه همکاری منعقد شد. به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر؛ در این نشست  که در محل دانشکده رسانه خبرگزاری فارس برگزار شد، رئیس دانشکده رسانه خبرگزاری فارس و مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه در خصوص زمینه‌های مشترک همکاری با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه گل‌گهر سیرجان با معرفی پتانسیل های این موسسه گفت: موسسه معراج اندیشه گل گهر از سال ۱۳۹۲ با رویکرد جریان‌سازی فرهنگی و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی قدم به حوزه فعالیت‌های فرهنگی گذاشته است. در این مسیر پژوهش‌های عمقی و استراتژیک بسیاری توسط متخصصان و صاحب نظران فرهنگی کشور برای بررسی نیازها و ضرورت‌های فرهنگی شهرستان سیرجان انجام شد.
وی افزود: نتیجه این پژوهش‌ها منجر به تشکیل ۶ اندیشکده و ۵ کانون تخصصی فرهنگی شد. فعالیت‌های صورت گرفته در این کانون‌ها و اندیشکده‌ها امروز موسسه را در جایگاه یکی از قوی‌ترین و تأثیرگذارترین مراکز فرهنگی کشور قرار داده که در حال انتقال تجربیات خود به سایر شهرهای کشور در زمینه فرهنگی است. رئیس دانشکده رسانه خبرگزاری فارس نیز در بخشی از سخنان خود به ضرورت همکاری در حوزه‌های فرهنگی برای هم افزایی هر چه بیشتر نیروها اشاره و به لزوم چند مهارتی شدن نیروهای فرهنگی کشور تاکید کرد. 
در این راستا تفاهم نامه همکاری‌ برای بهره مند شدن طرفین از امکانات مشترک یکدیگر جهت رفع نیازهای علمی، آموزشی، پژوهشی و تربیت نیروی انسانی متخصص و برگزاری دوره های آموزشی مجازی و حضوری و تولید محتوای رسانه‌ای امضا شد.