آیین اختتامیه جشنواره ایده پردازی ققنوس به همت موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل‌گهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی این موسسه، به منظور استفاده از ایده های منتخب همشهریان در حوزه های مختلف فرهنگی در آبان ماه فراخوان جشنواره ایده پردازی ققنوس منتشر شد و به دنبال آن ۸۲ ایده به دبیرخانه این جشنواره ارسال گردید که از این ایده ها ۲۳ ایده در حوزه خانواده و فعالیت های اجتماعی، ۲۲ ایده در حوزه کتاب و کتابخوانی، ۱۰ ایده در حوزه رسانه و ارتباطات، ۹ ایده در حوزه قرآن و عترت، ۷ ایده در حوزه کودک و نوجوان، ۶ ایده در حوزه دفاع مقدس و ۵ ایده در حوزه هنر مورد داوری اتاق فکر هر یک از کانون های موسسه معراج اندیشه قرار گرفت و نفرات برگزیده در هر یک از حوزه ها مشخص شد. پنج شنبه ۲۳ اسفند ماه نیز آیین اختتامیه جشنواره ایده پردازی ققنوس با حضور برگزیدگان برگزار شد.
محمدعلی ایران نژاد مدیر عامل موسسه معراج اندیشه در این مراسم گفت: با برگزاری جشنواره ایده پردازی ققنوس به دنبال پرورش ایده های جدید همشهریان بودیم تا پس از داوری به سراغ اجرایی نمودن آن ها برویم. وی افزود: مسئله ایده‌پردازی بسیار مهم است، همه ما دوست داریم اتفاقات خوبی در جامعه بیفتد اما چگونه؟ تنها راه آن پرورش ایده های تک تک افراد آن جامعه است. ایران نژاد به مراحل اجرایی شدن یک ایده اشاره کرد و گفت: یک ایده چهار مرحله را طی می کند تا اجرایی شود. ابتدا زمانی است که ایده به ذهن فرد می رسد، پس از آن در ذهن فرد پردازش می شود، سپس روی کاغذ می آید و در نهایت عملی می شود.
یک ایده پس از مطرح شدن اگر رها نشود و به آن چهارچوب داده شود می‌تواند منجر به اتفاقات خوبی در جامعه گردد. اما متاسفانه تنها سه درصد از افراد موفق جامعه اهداف و ایده های خود را روی کاغذ می آورند و باقی افراد ممکن است ایده خوب هم داشته باشند اما چون به آن بها نمی دهند این ایده ها از دست می‌رود. مدیرعامل موسسه معراج اندیشه خاطرنشان کرد: امیدوارم جشنواره ققنوس سرآغازی باشد برای ایده پردازی افرادی که دغدغه دارند برای تغییر در جامعه و سال‌های آینده شاهد برگزاری این جشنواره در سطوح بالاتر باشیم. جشنواره ققنوس می تواند محیطی فراهم کند برای تغییر در جامعه و بارور ساختن ایده ها چرا که خداوند نیز در قرآن کریم فرموده است: "لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم"
وی تصریح کرد: جشنواره ققنوس شروع خوبی بود، مهم قدم اول است که در این راه برداشته شد و امیدوارم این قدم های موثر برای تغییر جامعه و توسعه فرهنگ در سال های آتی با همراهی شما ایده پردازان برتر شهرستان تداوم داشته باشد.
بخش پایانی اختتامیه جشنواره ایده پردازی ققنوس اختصاص داشت به تجلیل از برگزیدگان جشنواره. در حوزه خانواده و فعالیت های اجتماعی آذر فرهادی رتبه اول، نجمه پورزندی رتبه دوم و محمد مهدی افسری رتبه سوم را از آن خود کردند. همچنین ایده های مریم فروغی، مینا شهابی نژاد و سوده شیبانی شایسته تقدیر شناخته شدند. در حوزه دفاع مقدس محمد حسین خاکسارپور رتبه اول، مریم کاظمی رتبه دوم و حجت الله خادمی پور رتبه سوم را به دست آوردند و ایده سهیلا ملک محمدی شایسته تقدیر شناخته شد.
اما در حوزه هنر رتبه دومی وجود نداشت و طاهره سادات فاطمی رتبه اول و محمد مهدی افسری رتبه سوم را از آن خود کردند. در حوزه قرآن و عترت نیز هیچ ایده ای به رتبه های اول تا سوم دست نیافت اما ایده های فرزانه خواجویی، ابوالفضل عمادآبادی و حجت الله خادمی پور شایسته تقدیر شناخته شدند. حوزه رسانه و ارتباطات نیز رتبه اولی نداشت اما مجید اسلامی رتبه دوم و اسما فیروزآبادی رتبه سوم را به دست آوردند. همچنین ایده های عارف شاه کرمی پور و گروه هنری پاپلی شایسته تقدیر شناخته شدند. در حوزه کتاب و کتابخوانی نیز هیچ ایده ای نتوانست رتبه اول و دوم را بدست آورد اما رتبه سوم به صورت مشترک به سارا ستوده نژاد و حجت الله خادمی پور اختصاص یافت. همچنین ایده های گروه هنری پاپلی، پایگاه خبری سیرجان تیتر، مجید اسلامی، رضا شاهمرادی، المیرا جعفری، نرگس روح اللهی و سوده شیبانی شایسته تقدیر شناخته شدند. در حوزه کودک و نوجوان نیز هیچ یک از ایده های رسیده به دبیرخانه این جشنواره رتبه‌های اول تا سوم را به دست نیاوردند اما ایده های زینب اسدی، محمد مهدی افسری، آیگین قاسمی، شیوا روشنی و آرسیا کیانفر به عنوان ایده های حائز شایسته تقدیر معرفی شدند.

Template Design:Dima Group

Back to Top