در راستای حمایت از ایده های ناب فرهنگی هنری ، موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر به دنبال برگزاری جشنواره ایده پردازی ققنوس است.
به گزارش روابط عمومی موسسه، این جشنواره به دنبال حمایت از ایده های ناب فرهنگی هنری شهروندان و فراهم ساختن زمینه اجرایی شدن این ایده هاست. مسئول روابط عمومی موسسه معراج اندیشه با اشاره به امکان حضور تمامی افراد در این جشنواره می گوید: هر کسی، با هر رده سنی، با هر سلیقه ای و با هر مهارتی که فکر، ایده و یا دغدغه ای در حوزه فرهنگ و هنر دارد می تواند در این رویداد شرکت کند. ما از ایده های شما تامرحله اجرا حمایت می کنیم و در اجرایی شدن آن ها به کمک شما می آییم.
محورهای این جشنواره در هفت حوزه :خانوادهو سبک زندگی، هنر وادبیات، قرآن و عترت، کتاب و کتابخوانی، دفاع مقدس ورسانه و ارتباطات و بخش ویژه کودک ونوجوان می باشد.
وی در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره خاطرنشان می کند: با توجه به استعدادهای بیشماری که در سطح شهرستان وجود دارد و متاسفانه ناشناخته می ماندو همچنین نبود فرهنگ خرد جمعی در بین ما برای تصمیم گیری های اجتماعی، هدف اصلی این جشنواره را می توان شناسایی، پرورش و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های افراد مستعد در حوزه فرهنگ و هنر و مشارکت حداکثری همه شهروندان، فرهیختگان و صاحبنظران حوزه های مختلف برای تصمیم گیری برنامه های فرهنگی آینده عنوان کرد. کمک به پرورش ایده ها تا مرحله اجرا و تولید، ارزش بخشیدن به دغدغه ها و ایده های جوانان، آشنایی آحاد جامعه به ویژه جوانان با پژوهش، ایده پردازی و شیوه های حل خلاقانه مساله، ارائه راهکار برای حل مشکلات فرهنگی، اجتماعی و هنری بومی و... از دیگر اهدافی است که جشنواره ایده های برتر به دنبال تحقق آن ها است.
عبداللهی مزایای شرکت در این رویداد بزرگ فرهنگی را چنین عنوان می کند: مشارکت در ترویج فرهنگ خرد جمعی ، استفاده از فکرواندیشه صاحب نظران، اجرایی شدن ایده هایی که فرصت شکوفایی پیدا نکرده اند، آشنایی با فنون طراحی و ایده پردازی، یادگیری ایده پردازی و تفکر خلاق، سنجش اعتبار و کارایی ایده ها و دغدغه های شخصی از جمله مزایایی است که از برگزاری جشنواره های اینچنینی حاصل شده و به رونق فرهنگ شهرستان کمک می کند.
اما این جشنواره علاوه بر فراهم آوردن زمینه های بروز و اجرایی شدن ایده های ناب فرهنگی، جوایز و تسهیلاتی از جمله حمایت از اجرای طرح برگزیده، اهدای هدیه نقدی برای نفرات اول تا سوم در هر حوزه و تندیس ققنوس طلایی به ایده های برتر، دریافت نشان سفیر فرهنگ، امکان عضویت افتخاری باشگاه هواداران موسسه برای برگزیدگان (شامل مزایای تخفیف کارگاه های آموزشی، نمایش هاف سمینارها و...)، معرفی برگزیدگان به مراکز پرورش ایده و مراکز رشد و نوآوری و... را نیز برای طرح های برگزیده در نظر گرفته است.
کلیه صاحب نظران، فرهیختگان، دغدغه مندان عرصه فرهنگ،هنروجامعه وعلاقمندان به ایده پردازی و ارائه طرح های فرهنگی و می توانند تا اول بهمن ماه 97 با مراجعه به موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر در جشنواره ایده های برتر فرهنگی ثبت نام نمایند. همچنین شماره های تماس 42340004 _ 09013640835جهت شرکت علاقمندان در جشنواره ققنوس و کسب اطلاعات بیشتر آماده پاسخگویی به علاقمندان می باشد.

Template Design:Dima Group

Back to Top