به همت موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر و به منظور گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز پاسدار جشن بزرگ سرو قامتان با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و جانبازان سیرجانی دوران دفاع مقدس برگزار شد.
در ابتدا امام جمعه محترم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه, سه ویژگی بارز حضرت ابوالفضل (ع) را بر شمرد و گفت: ساقی عطشان کربلا عبد صالح خدا بود و سختی زیادی را در راه خدا تحمل کرد. شما ایثارگران نیز با پیروی از مقتدای خود حضرت عباس (ع) مشکلات و سختی های بسیاریرا در زمان جنگ تحمل کردید.
حجه الاسلام حسینی در ادامه عنوان کرد: ویژگی دیگر یار با وفای سیدالشهدا اطاعت از خداوند و امام زمان خویش بود. ما نیز بایستی این خصیصه را در خود پرورش دهیم. با توجه به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری, خرید کالای ایرانی یعنی اطاعت. و سومین خصیصه حضرت عباس (ع) شجاعت بود که شما جانبازان گرانقدر شجاعت را در زمان جنگ تحمیلی به حد اعلای خود رساندید و امید است این سه ویژگی تا پایان در تمام مراحل زندگی شما عزیزان پابرجا باقی بماند.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی مقام جانبازان را مقامی شامخ عنوان کرد و گفت: علی رغم جان نثاری جانبازان عزیز هنوز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نتوانسته حداقل خدمات را به آنان ارائه دهد.
وی افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری مقام معظم رهبری حضور شما بزرگواران را در صحنه می طلبد.
حسن پور از تصویب برخی تسهیلات برای جانبازان خبر داد و گفت: همه جانبازان در هر قشر و رده ای ایثارگر اطلاق می شوند و هیچ فرقی بین جانبازان نیست. به دنبال آن هستیم فرزندان جانبازان بالای 5 درصد هم بتوانند از سهمیه دانشگاه استفاده کنند. همچنین در کمیسیون برنامه و بودجه بحث وام ایثارگران را مطرح کرده ایم که امیدواریم به نتیجه برسد.
گروهی, معاون مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان نیز در بخشی از سخنان خود گفت: شما ایثارگران بزرگوار جان خود را در طبق اخلاص گذاشتید و از جان و مال و ناموس وطن دفاع کردید. شما با خدا معامله کردید قطعا پاداش دنیوی جای اخلاص و ایثار شما را نمیگیرد.
وی تصریح کرد: شما افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی هستید. سعی کنید ارزشی را که در جنگ تحمیلی با نثار جان خود به دست آوردید حفظ کنید چرا که حفظ این ارزش برای ما از ایجاد آن مهمتر است.

Template Design:Dima Group

Back to Top