معرفی کتاب

کمیسیون امور بانوان فرمانداری ویژه سیرجان با حضور معاون سیاسی فرماندار، مدیر عامل موسسه معراج اندیشه، مسئول کانون فرهنگی موسسه معراج اندیشه و مشاور امور بانوان فرماندار در محل دفتر معاون سیاسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر، این جلسه با هدف بررسی امور بانوان و با محوریت ایجاد طرح سفیر بانو در شهرستان سیرجان تشکیل شد.

بهاالدینی معاون سیاسی فرماندار طرح سفیر بانو را طرحی نو در سطح شهرستان خواند و گفت: عملکرد این طرح بدین صورت است که با همکاری آموزش و پرورش و موسسه فرهنگی معراج اندیشه، دختران نوجوان مدارس در مقطع دبیرستان، مادران و معلمان تحت پوشش قرار گرفته و سفیران فرهنگی از بین آنها  تربیت و پرورش داده می شوند.

وی افزود: آموزش مهارت های زندگی و ساخت سفیر فرهنگی که بتواند معرف شهرستان سیرجان باشد از اهداف اصلی این طرح است که پس از برآورد بودجه از اسفند ماه آغاز به کار خواهد کرد.

سردار ایران نژاد مدیرعامل موسسه فرهنگی معراج اندیشه ضمن معرفی کانون های مختلف این موسسه و توضیح نحوه فعالیت آنها از ارائه طرح های خلاق خبر داد و گفت: عمده فعالیت های موسسه معراج اندیشه همواره بر مهارت افزایی و ایجاد خلاقیت در قشر کودک و نوجوان که در مقاطع حساسی از زندگی قرار دارند متمرکز بوده است.

وی افزود: خانه بازی کودک و نوجوان، خانه قصه های شاد، خانه مهارت نوجوان و... از جمله بخش های موسسه فرهنگی معراج اندیشه هستند که با برگزاری کلاس های مهارت آموزی سعی در ایجاد خلاقیت در نسل آینده دارند.

مدیرعامل موسسه معراج تصریح کرد: همکاری با طرح سفیربانو یکی دیگر از برنامه هایی است که موسسه معراج اندیشه در حوزه آن وارد عمل شده و با اجرایی نمودن آن سعی در پرورش بانوان فرهنگی شهرستان دارد تا بتوانیم در آینده ای نزدیک با وجود این بانوان فرهنگ شهرستان را ارتقا دهیم. چرا که بانوان مسئولیت حساس پرورش فرزند را بر عهده دارند و مادری که فرهنگی باشد قطعا فرزند فرهنگی هم پرورش خواهد داد.

حسام الدین شهیدی مسئول کانون فرهنگی موسسه معراج اندیشه نیز با شرح برخی عملکردهای این موسسه گفت: طرح سفیربانو یکی از چندین طرح مهارت آموزی است که موسسه در آن وارد شده است. در راستای اجرای طرح های مهارت آموزی و ایجاد خلاقیت یکی از مدارس را بعنوان پایلوت مدرسه مهارت انتخاب کرده ایم تا بتوانیم طرح های پیشنهادی در زمینه افزایش خلاقیت در دانش آموزان را عملی سازیم.

گفتنی است در طرح سفیر بانو، ابتدا بانوان مستعد و فعال فرهنگی شناسایی و پس از آموزش مهارت های اولیه توسط کارشناسان موسسه فرهنگی معراج و با همکاری آموزش و پرورش، این بانوان به عنوان سفیران فرهنگی شهرستان در جهت فرهنگ سازی و گسترش آن اقدامات خود را آغاز خواهند کر

د.

Template Design:Dima Group

Back to Top