معرفی کتاب

سمینار آموزشی سبک زندگی زنان موفق با تدریس دکتر فرشته پاریزی مشاور و مدرس دوره های دکترای مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی و به همت کانون خانواده و فعالیت های اجتماعی موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر برای بانوان شاغل در ادارات شهرستان و همزمان با فرارسیدن روز زن و ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه معراج اندیشه، در این دوره دکتر ایران نژاد مباحث پیرامون موفقیت به سبک زنان، تصمیم گیری و مدیریت زنانه، بررسی مغز زنان و فیزیولوژی زنانه و... را برای حاضران در جلسه شرح داد. وی در خصوص این سمینار توضیح داد: در این دوره بانوان شاغل در ادارات آموختند که چگونه در مبنای طبیعت و فیزیولوژی، سبک زندگی خود را مدیریت کنند تا عملکرد ارگان ها و به طور ویژه مغز، در بهترین شرایط باشد. بانوان با تغییر و مدیریت سبک زندگی به این روش می توانند کارایی بیشتر، تصمیم گیری عاقلانه تر و احساس نشاط بیشتری در زندگی خود داشته باشند. دکتر ایران نژاد تصریح کرد: این دوره بر اساس جمع آوری پژوهش های دو دهه اخیر و با الگوها و تکنیک های بسیار کاربردی عصب شناسی و فیزیولوژی موفقیت شکل گرفته و بر اساس پژوهش در سبک زندگی زنان در ایران تشکیل شده است. همچنین محتویات آموزش علاوه بر بیان نتایج پژوهش‌های علمی بر تکنیک‌های تغییر سبک زندگی تاکید می‌کند و در انتهای دوره روش های مدیریت تغییر سبک زندگی نیز به بانوان آموزش داده شد.

مدرس این سمینار آموزشی با اشاره به اینکه معمولا در جوامع به زن و اهمیت نقش او کمتر توجه می‌شود افزود: اگر به مسائل زنان فارغ از عوامل عمده ایجاد کننده آن بپردازیم مثل این است که همواره در حال مداخله برای حل مشکلاتی هستیم که ناشی از یک سیستم‌عامل معیوب است. عاقلانه تر این است که به جای این مداخلات، سیستم عامل (همان ذهنیت بانوان) را تغییر دهیم. وی در ادامه گفت: معمولا کمتر جرأت کردیم از نقش زنان به عنوان یک زن سخن بگوییم. اغلب در نقش همسر یا مادر او را در نقش یک فداکار قرار می‌دهیم که خود را برای موفقیت خانواده قربانی می‌کند. زنانی که از نقش قربانی فرار می‌کنند در فقدان یک الگوی مشخص خانواده، خود را قربانی دیده اند. لذا در این مبحث ما یک قدم فراتر رفتیم و به معرفی سبکی از زندگی پرداختیم که بر اعتلای زن، سلامت جسمی و روحی او تاکید می‌کند. در این روش؛ از زندگی، حس خوب و حال خوش را نه از زنان سلب می کنیم و نه از خانواده و بیش از آن در این محیط رشد و اعتلای خانواده نیز تقویت می‌شود. زن موفق زنی است که بتواند خود و درونیات خود را مدیریت کند تا به واسطه آن خانواده ای نرمال و متعادل را پرورش دهد. وی در پایان خاطرنشان کرد: تاثیرگذاری، دادن راهکارهای عملی و ساده بودن از یک سو و اهمیت آن در توسعه شخصی زنان خانواده و پیش بینی موفقیت فرزندان عواملی است که در این دوره و امثال آن شرح داده شده است تا زنان با استفاده از آن بتوانند الگوی منحصر به فردی برای موفقیت خودشان در زندگی تهیه کنند.

در پایان این سمینار از سوی کانون خانواده و فعالیت های اجتماعی موسسه معراج اندیشه گل گهر و به مناسبت روز زن، از بانوان شاغل در حوزه صنعت شرکت گل گهر تقدیر به عمل آمد. همچنین در حاشیه این سمینار دانشجویان دانشکده علوم پزشکی به صورت رایگان تست قند خون و فشار خون را برای بانوان حاضر در سمینار انجام دادند.

 

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top