معرفی کتاب

 

 

آزادگان منشاء خیر هستند

 

گردهمایی بزرگ آزادگان سیرجانی عصر دوشنبه 28 مردادماه با حضور سردار حسنی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمان, امام جمعه محترم, محمدعلی ایران نژاد مدیرعامل موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر, معاون سیاسی فرماندار و جمعی از آزادگان سرافراز سیرجانی و به مناسبت فرا رسیدن 26 مرداد سالروز ورود اولین گروه آزادگان سرافراز به میهن در دارالقرآن اهل بیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه معراج اندیشه, محمدعلی ایران نژاد در این گردهمایی با اشاره به معنای عمیق و مفهومی ایثار گفت: ایثار و گذشت در معنای لغوی به مفهوم از خودگذشتگی و چشم پوشی از حقوق طبیعی و انسانی فرد در جهت رفاه حال دیگران است.

وی افزود: آزادگان ما در دوران اسارت و در زندان های رژیم بعثی معنای واقعی ایثار و گذشت را به منثه ظهور گذاشتند و با جان فشانی و تحمل شکنجه های شدید راه امام آزادگان را در پیش گرفتند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمان نیز در بخشی از سخنان خود با اشاره به معنای واژه اسارت که از سیروره و حرکت دادن در شب می آید گفت: بالغ بر 42 هزار آزاده ایرانی معنای واقعی کلمه اسارت را تغییر دادند. آنان هرگز در مقابل دشمن تسلیم نشدند. شاید از نظر فیزیکی گرفتار شدند ولی روح آنها محکم ایستاد و در مقابل دشمن سر خم نکرد.

این 42 هزار آزاده نماینده ملت قهرمان ایران و رهبر بودند که ایستادگی, مقاومت, رشادت, مردانگی و عظمت را به تصویر کشیدند.

سردار حسنی با ذکر رشادت های شهید تندگویان, شهید حسین لشکری, شهید محمد شهسواری, شهید محمدرضا شفیعی و دیگر شهدایی که در اسارت به درجه رفیع شهادت نائل شدند یاد آنان را گرامی داشت و گفت: این شهدای آزاده درس آزادگی را به معنای واقعی به ما آموختند. حال ما چگونه می توانیم این همه عظمت و بزرگواری را به نسل امروز انتقال دهیم.

وی همچنین تصریح کرد: درود خدا بر آزادگان و شهدای دفاع مقدس ما که با صلابت خود دشمن را خوار کردند و درود بر آن 23 نفر که حماسه آفریدند و درود بر شهید حججی که با ادامه دادن راه آنان, با اقتدار و رشادت, خود را زبانزد جهانیان کرد. به راستی که آزادگان منشاء خیر و برکت برای ملت ما هستند.

سردار حسنی وفاداری اسرای ایرانی به امام و ایران را مثال زدنی عنوان کرد و گفت: ما وامدار بزرگی و عظمت این قهرمانان هستیم و دوران سراسر تلخ و محنت بار اسارت با حضور این بزرگواران برای ما دوران آزادگی, اقتدار و سربلندی بود.

در ادامه دکتر محمد ساردویی یکی از آزادگان سرافراز سیرجانی به بیان ویژگی ها و شخصیت بارز شهید ابوترابی پرداخت و با نگاهی به آیه "یؤثرون علی انفسهم" از رشادت های این شهید بزرگوار تجلیل کرد.

 

 

 

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top