معرفی کتاب

 

سلسله برنامه های عطر جهاد که به همت موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر برگزار می گردد، این بار به تحلیل و شرح عملیات فتح المبین می پردازد.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی معراج اندیشه، در سلسله برنامه های عطر جهاد که با حضور فرماندهان و رزمندگان سیرجانی عملیات های مختلف دفاع مقدس برگزار می گردد در هر برنامه یک عملیات با حضور رزمندگان همان عملیات تشریح می گردد.
محمدعلی ایران نژاد مدیرعامل موسسه معراج اندیشه هدف از برگزاری این جلسات را حفظ و نگهداری یاد و خاطره عملیات های دوران دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: در واقع با برگزاری این جلسات به دنبال آن هستیم تا فرماندهانی که در این گونه عملیات ها حضور داشتند گرد هم آیند تا به صورت مستند تر این عملیات ها را شرح دهیم.
وی در ادامه عنوان کرد: در آن زمان برای برگزاری عملیات های گوناگون و شکل گیری لشکر 41 ثارا... با کمبود امکانات و کاستی هایی روبرو بودیم اما با عشق و تلاش برخی افراد که عاشق ایران و دفاع از آن بودند سرانجام لشکر 41 ثارا... شکل گرفت. بنیاد این لشکر بر اساس تقوا گذاشته شد و کم کم رشد کرد و جای بسی خوشحالی است که در حال حاضر حبیب ا... باقری از بنیان گذاران و فرمانده تیپ 41 ثارا... آن زمان، فرمانده تیم مبارزه علیه استکبار جهانی در حال حاضر منطقه است.
دکتر افاضاتی مسئول کانون دفاع مقدس موسسه معراج در خصوص عملیات فتح المبین گفت: از جمله سلسله عملیات های آزاد سازی در سال دوم جنگ، عملیات فتح المبین بود که در 2 فروردین سال 1361 با رمز یا زهرا (س) و پس از عملیات پیروزمندانه طریق القدس شکل گرفت و در کمتر از 10 روز توانست به اهداف از پیش تعیین شده خود برسد.
وی تصریح کرد: در این عملیات 15 هزار نیروی عراقی به اسارت نیروهای ایرانی در آمدند و 4 هزار نیروی عراقی به هلاکت رسیدند. همچنین عملیات فتح المبین 8 شهید سیرجانی را تقدیم میهن کرد.

Template Design:Dima Group

Back to Top