معرفی کتاب

رونمایی از کتاب

رونمایی از کتاب

چهارشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۳

یک روز زیر سایه خورشید

 

خورشید خراسان ، نگین درخشانی است بر سینه ی ایران و آرزوی هر ایرانی است که پیشانی بر آستان قدسی اش بساید و خاک بارگاهش را طوطیای چشم کند. حرکت فرهنگی که برای دومین سال پیاپی توسط موسسه معراج اندیشه انجام می شود ، آوردن عطر و صفای حرم رضوی به شهرستان سیرجان است تا دل های عاشقی که توانایی حضور در مشهد نورانی اش را ندارند با حضور خادمان حرم رضوی با امام رضا (ع) میثاقی جدید ببندند.

جمعه 22 مردادماه شهرستان سیرجان پذیرای حضور خادمین حرم امن رضوی بود. به همت موسسه معراج اندیشه برنامه هایی برای حضور این سفیران بارگاه ملکوتی امام هشتم تدارک دیده شد.

آغاز برنامه ها با عرض ارادت خادمین به آستان مطهر امام زاده احمد (ع) همراه بود. سیل جمعیت مشتاق برای استقبال از پیام آوران حرم امام رضا در محوطه ی حرم امامزاده احمد گرد هم آمدند. دل های عاشق زیارت ، با بوسیدن و عرض ارادت به پرچم متبرک حرم امام رضا (ع) به نوعی عقده دل گشودند. خادمین رضوی پس از قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) به غبار روبی و عطر افشانی مرقد امامزاده احمد پرداختند.

کاروان رحمت رضوی پس از دیدار با مردم و زیارت حرم امامزاده احمد به دفتر امام جمعه سیرجان شرف یاب شدند. حجت الاسلام حسینی امام جمعه سیرجان با عرض خیرمقدم خدمت سفیران رضوی ابراز امیدواری کرد که از حضور این کاروان نهایت بهره برده شود و این ارتباط قلبی و معنوی که به وجود آمده است سبب اتصال دل ها به حرم امن رضوی گردد. پس از آن یکی از خادمین به ارائه ی سخنرانی پرداخت و زیارت امام رضا (ع) را از قول امام صادق (ع) این گونه توصیف کرد: "هرکس فرزندم علی را در توس زیارت کند مانند این است که خدا را در عرش زیارت کرده است." پس از آن خادمین حرم امام رضا (ع) از امام جمعه سیرجان تقدیر به عمل آوردند.

مقصد بعدی کاروان سفیران رضوی منزل شهید مدافع حرم عبدالخالق حسن زاده و دیدار با خانواده ی وی و تقدیر از مادر شهید بود. به گفته ی این خادمین یکی از اهداف کاروان رضوی تکریم خانواده شهدا و نشستن پای درد دل پدر و مادر شهدای بزرگوار است. به ویژه شهدای مدافع حرم که یک شجاعت و یک مظلومیت مضاعف دارند.

پس از دیدار با مادر شهید حسن زاده خادمان حرم امام رضا (ع) به همراه مسئولان موسسه معراج اندیشه در نماز پرفضیلت جمعه حضور یافته و قبل از قرائت خطبه های نماز جمعه توسط امام جمعه محترم ، به ایراد سخنرانی پرداختند.

اولین برنامه کاروان خورشید در بخش عصرگاهی اختصاص پیدا کرد به دیدار با بیماران بیمارستان غرضی سیرجان و اهدای نبات و نمک متبرک آستان قدس رضوی. بیماران با دیدن نمایندگان حرم ملکوتی امام رضا و بوسیدن پرچم متبرک بارگاه علی بن موسی رضا گویی دردهای خویش را فراموش کرده اشک شوق از دیدگانشان جاری بود.

در ادامه ، کاروان سفیران رضوی به منزل یکی از مددجویان کمیته امداد رفته و به نمایندگی از سایر مددجویان با خانواده وی دیدار و گفتگو کردند. دیدار با مادر شهیدان ایران نژاد برنامه ی بعدی این کاروان بود.

پس از گفتگو با مادر این شهیدان بزرگوار و تقدیر از وی به خاطر تقدیم نمودن فرزندانش به انقلاب و جمهوری اسلامی ، خادمین حرم متبرک امام هشتم به مرکز فاطمه الزهرا (س) محل نگهداری دختران بی سرپرست و بدسرپرست بهزیستی رفتند. نماز جماعت مغرب و عشاء در جمع دختران این مرکز اقامه شد و پس از آن هدیه و نبات متبرک حرم امام رضا (ع) در بین این دختران توزیع شد. کاروان سفیران رضوی پای صحبت دختران این مرکز و مربیان آنها نشستند.

مقصد نهایی این کاروان حضور در جشن میلاد امام رضا (ع) بود که در مسجد فاطمه الزهرا (س) واقع در منازل مسکونی شهرک گل گهر برگزار شد. در این جشن خادمین حرم به مدیحه سرایی پرداختند و با قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) و خواندن اشعاری در وصف ایشان پیشاپیش به استقبال روز میلاد امام رئوف رفتند.

در سفر یک روزه خادمان حرم امن رضوی که به همت موسسه معراج اندیشه برگزار گردید مردم بسیاری از حضور سفیران حرم رضوی و استشمام عطر حرم امام رضا (ع) بهره مند شدند. این توفیق برای دومین سال متوالی نصیب مردم شهرستان شد.

Template Design:Dima Group

Back to Top